Saul fia: túl a 80 000 nézőn
Nemcsak kritikai és fesztiválsikereket ér el az utóbbi évek legjobb magyar filmje, a nézők is szeretik.
Nemcsak kritikai és fesztiválsikereket ér el az utóbbi évek legjobb magyar filmje, a nézők is szeretik.
A Saul fia rendezője így olyanokkal került egy társaságba, mint Johnny Depp, Angelina Jolie vagy az őt díjazó cannes-i zsűriben is helyet foglaló Coen testvérek.
A mérvadó portál kritikusai összeszedték a jövő évi Oscar-gála esélyeseit, és a listára felkerült Nemes Jeles László alkotása is, amely szerintük akár több kategóriában is jelölt lehet.
A Saul fia című film rendezője szerint filmkészítés szempontjából Európában "abszolút kádárizmus uralkodik", de számára is meglepetést okozott, hogy "a magyar rendszer nem így működik".
Cannes-i sikerfilmünk több mint 320 milliós Filmalap-támogatásból készült, de a külföldi eladások révén már visszahozta a befektetett pénzt.
Nemes Jeles László bemutatta, pontosan mi is látható azon az oklevélen, amit Cannes-ban kapott.
Ráadásul a legjobb film és a legjobb rendező kategóriájában is. Azonban ez még nagyon korai jóslás.
Halhullák között fotózkodó koreai diktátorral, búcsúzó focilegendával, elefántokat dobáló indiaiakkal, és persze Orbán Viktorral is találkozhat a hét legfontosabb és legérdekesebb eseményeiről szóló képgalériánkban. Sőt még azt is eldöntheti, hogy kinek van szebb bajsza: egy németnek, vagy egy majomnak.
Magyar film több mint harminc éve nem kapott ekkora nemzetközi elismerést. Nemes Jeles László alkotása, a holokausztot új megvilágításba helyező Saul fia a cannes-i filmfesztivál második legrangosabb díját, a Zsűri Nagydíját érdemelte ki vasárnap este. Azért is óriási bravúr ez, mert Nemesnek ez volt az első nagyjátékfilmje. A gálán a díjat Mads Mikkelsen nyújtotta át a rendezőnek, az Arany Pálmát végül meglepetésre a francia Dheepan, egy menekültekről szóló dráma kapta. Cannes 2015 képekben.
Kiderült, a fesztivál második legrangosabb elismerését, a Zsűri Nagydíját nyerte el a Saul fia Cannes-ban. Nemes Jeles László drámája, a Saul fia a rendkívüli fogadtatása miatt már korábban nagyon komoly esélyessé lépett elő, ekkora sikert azonban utoljára 1984-ben ért el magyar alkotás. Az Arany Pálmát meglepetésre a francia Dheepan, Jacques Audiard filmje kapta.
A Saul fia a két szombati díj után vasárnap este újabb győzelemért izgulhat, egyesek szerint a fődíjnak számító Arany Pálmára is esélyes Nemes Jeles László filmje – leginkább egy amerikai leszbikus-románc és egy kínai harcművészeti alkotás tehet keresztbe a magyar indulónak.
A Saul fia kétségkívül az egyik legegyedibb, legmélyebb alkotás holokauszt-témában. Egyetlen szereplő vezeti végig a film nézőjét a haláltábor fojtogató bűzén és mocskán, ő tolmácsolja szavak nélkül a halálraítéltek közönyét, és a tábor mindennapi abszurditását. Nemes Jeles László filmje kikerül minden konvenciót, és kompromisszum nélkül szembesít az emberiség történelmének legnagyobb szégyenfoltjával. Az alkotógárda bizakodva várhatja a cannes-i díjkiosztót, de ez a film akár még messzebbre is juthat.
Nemes Jeles László, a cannes-i díjesélyes Saul fia rendezője bizalmasan sugdosott Natalie Portmannel a vörös szőnyegen - derül ki az EPA kedd esti képeiből. A Sicario című film bemutatóján a fesztivál elsőfilmes rendezőit terelték össze, köztük Nemes Jelest és a hollywoodi színésznőt is.
Cannes-ban bemutatása óta folyamatos téma Nemes Jeles László filmje, a Saul fia. Sokan akár a legrangosabb díjra is esélyesnek tartják a holokauszt-drámát.
Az amerikai hírügynökség arról ír, hogy Nemes-Jeles László műve kiemelkedik a mezőnyből. Széles körben dicsérik a holokauszt újszerű filmes ábrázolásáért is.
A Saul fia 18 filmmel versenyez az Arany Pálmáért, amelynek átadója május 24-én lesz. A rendező, Nemes Jeles László azt mondja, a film a nézők képzeletére támaszkodva kívánja bemutatni az auschwitzi koncentrációs táborban másfél nap alatt játszódó történetet.
Csütörtökön teltház előtt levetítették újságíróknak Cannes-ban Nemes Jeles László filmjét, a versenyprogramban is induló Saul fiát. A filmet megtapsolták, de utána nem bírtak nyilatkozni.
Negyvenhat év után ért ismét magyar rendezőt az a megtiszteltetés, hogy első játékfilmjével a cannes-i hivatalos versenyprogramban szerepelhet. A magyar versenyfilm világpremierje május 15-én lesz.
Utoljára 1968-ban fordult elő, hogy magyar elsőfilmes versenghetett a cannes-i Arany Pálmáért. Nemes Jeles László alkotása, a Saul fia azonban megtetszett a fesztivál szervezőinek, hiszen egyből a rangos versenyprogramba küldték. A rendező szerint filmje – mely egy koncentrációs táborban játszódik – egyetlen eddigi lágerfilmre sem fog hasonlítani. Nemesnek elég markáns véleménye van a mai filmgyártásról: szerinte a digitális átállással a nézőket veszik semmibe, és a mozi helyett ma már a televíziók diktálnak. Azt is fájlalja, hogy alig mer valaki rizikót vállalni, és minden a dögunalmas speciális effektekről szól. Interjú.
A 68. Cannes-i Filmfesztivál hivatalos versenyébe meghívást kapott Nemes Jeles László első játékfilmje, a Saul fia.